Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Rekord konečně pokořen!!!

Třicettři parašutistů překonalo na letišti v Příbrami v sobotu 4.10. český rekord v počtu lidí zapojených do sestavy při volném pádu.
33-way_náhled

Část parašutistů pokoušejích se o nový český rekord v září v Prostějově se nenechala odradit neúspěchem a zorganizovala další pokus na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Funkce kouče se tentokrát ujal Jan "Gejza" Klapka.

Rekordu opět nepřálo počasí a neumožnilo ani jeden plánovaný páteční tréninkový seskok. V sobotu dopoledne se ale přece jen trochu umoudřilo a tak se šlo hned na "ostré" pokusy. Vzhledem k tomu Gejza naloadoval do sestavy rovnou 33 zkušených parašutistů, aby byla splněna podmínka, že předchozí rekord 30 parašutistů musí být překonán minimálně o 10%. Jako výsadková letadla posloužily obvyklý Turbolet L 410 a zajímavě vyzdobený "klatovský" Skyvan.
Skyvan

První pokus se nepovedl především vinou pilotů. Těm taky chyběly páteční tréninkové pokusy a ukázalo se, že provést výsadek současně ze dvou různých typů letadel nebude úplně jednoduché. Výsadek z jednoho letadla začal o pár sekund dříve a navíc byla letadla daleko od sebe. Proto již nebylo v silách parašutistů k sobě ve vzduchu dolétnout a spojit se do jedné sestavy. Zkušení piloti se ale poučili a další výsadky již byly v tomto směru bez problémů.

V druhém celkem nadějném pokusu se do sestavy nezapojilo pár lidí a čekalo se tím pádem na poslední třetí plánovaný pokus. Ten byl ohrožen opět se zhoršujícím počasím a přibývající oblačností. Nakonec se ale parašutisté k třetímu pokusu odhodlali i přes nepříznivé povětrnostní podmínky a dobře udělali. Vše se povedlo jak mělo a nový český rekord je na světě!

A takhle vznikal rekord
33-way 1

33-way 2

33-way 3

33-way 4

33-way 5

33-way 6

A nový český rekord 33-way je tam!!!
33-way rekord

Pohled ze země
33-way_rekord ČR 2

Rekordní pokus již potvrdil zkušený rozhodčí pan Slavíček a nyní se jen čeká na oficiální schválení komisí rozhodčích AKČR.

Příprava na zemi
Nácvik

Balírna
Balírna


Foto: Mirek Slánský, Petr Beránek, Relative Team

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 04. 10. 2008 | 2535 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS